Sıkça Sorulan Sorular

BiRi VİTAMİN nedir?

BiRi VİTAMİN, ilköğretim 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin hayatını kolaylaştırmak için hazırlanmış, ders programına uygun, eğitim destek hizmetidir. BiRi VİTAMİN internet üzerinden kullanılır.

BiRi VİTAMİN'de hangi dersler var?

BiRi VİTAMİN, 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıflar için hazırlanmış matematik, fen ve teknoloji, Türkçe ve sosyal bilgiler derslerini içerir.

BiRi VİTAMİN'de konular nasıl anlatılır?

BiRi VİTAMİN'de konular 3 boyutlu canlandırmalar, etkileşimli (interaktif) etkinlikler ve çözümlü örneklerle anlatılmaktadır. BiRi VİTAMİN sınıfta işlenen derslerle tam bir uyum içindedir. Ders kitabı üzerinden okulda işlenen konular, BiRi VİTAMİN'de kolaylıkla takip edilebilir, canlandırmalar izlenip etkinlikler tamamlanarak derse kolaylıkla hazırlanılabilir ya da tekrar edilebilir.

Öğrenciyim, BiRi VİTAMİN'in bana ne faydası olur?

BiRi VİTAMİN ile sınıfta anlamakta zorlandığınız ve pekiştirmek istediğiniz konuları, eğlenceli bir şekilde, görsel ve işitsel olarak zenginleştirilmiş anlatım tarzı ile evinizden istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. BiRi VİTAMİN, ders kitaplarınızla uyumlu içeriğiyle derslerinizi evinizden istediğiniz kadar tekrar ederek, öğrenme imkanına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca, BiRi VİTAMİN'de yer alan testler ile bilginizi sınayarak, sınavlarınıza da hazırlanabilirsiniz.

Öğretmenim, BiRi VİTAMİN'in bana ne faydası olur?

BiRi VİTAMİN, eğlenceli anlatım tarzı ile öğrencilerinize derslerini evden tekrar etmeyi sevdireceği için sınıfa hazır gelmelerini sağlar. Böylelikle, kalabalık sınıflar ve yoğun müfredat nedeniyle derste hızlıca geçilmek zorunda kaldığınız konular hakkında öğrencilerinizin en büyük yardımcısı olur. Dolayısıyla, öğrencilerinizin derslerindeki başarısı yükselir ve siz de bu başarıya ortak olursunuz.

Veliyim, BiRi VİTAMİN'in bana ne faydası olur?

BiRi VİTAMİN, çocuklarınıza iyi bir eğitim aldırmak için yepyeni bir deneyim. Çocuklarınız eğlenceli bir şekilde, evden ve internet üzerinden derslerini tekrar edip, okullarındaki başarılarını yükseltirken, siz de onlarla daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Üstelik BiRi VİTAMİN'e bütçenizi zorlamayan uygun ödeme koşulları ile sahip olabilirsiniz.

BiRi VİTAMİN'i kimler kullanabilir?

BiRi VİTAMİN'i; Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullarda okuyan ve MEB’in merkezi elektronik sistemlerine kayıtlı 4.,5.,6.,7. ve 8. sınıf öğrencileri, MEB’e bağlı devlet okullarında öğretmenlik yapan ve MEB’in merkezi elektronik sistemlerine kayıtlı 4. ve 5. sınıf, sınıf öğretmenleri ile 6., 7. ve 8. sınıf matematik, fen ve teknoloji, Türkçe ve sosyal bilgiler öğretmenleri, MEB’in merkezi elektronik sistemlerine kayıtlı olmayan öğrenci, öğretmen ve diğer kullanıcılar kullanabilir.

BiRi VİTAMİN için BiRi ADSL Aboneliği gerekiyor mu?

Evet, BiRi VİTAMİN'i BiRi ADSL Aboneleri satın alabilirler.

BiRi ADSL abonesi değilseniz;

 • Arçelik
 • Beko
 • Keysmart
 • Koç.net çözüm ortakları
 • www.biri.com.tr
 • (216) 556 10 20 numaralı Yardımcı Biri Hattı’ndan

başvuruda bulunabilir ve/veya satın alabilirsiniz.

BiRi VİTAMİN’i web üzerinden nasıl satın alabilirim?

BiRi VİTAMİN’i web üzerinden satın almak için üst menüde yer alan "Hemen kayıt olun!"a veya buraya tıklayarak bu site üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

"Hemen kayıt olun!"a tıklayınca karşınıza çıkan sayfada "Satın Almak İstiyorum" seçeneğini tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada yer alan Jet Fatura Kullanıcı Adınız, Jet Fatura Şifreniz, BiRi ADSL hattınızın bağlı olduğu sabit telefon numaranız ve cep telefon numaranızı girerek “Devam”a tıklayın. Bir sonraki sayfada BiRi VİTAMİN paket çeşitleri arasından istediğinizi seçerek satın alabilirsiniz. Aynı anda bir adet paket satın alınabilirsiniz. Satın alma talebiniz 24 saat içerisinde işleme alınır. Dilerseniz satın aldığınız paket ile ilgili başvuru durumunu yine bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Jet Fatura Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi bilmiyorsanız (216) 556 10 20 no'lu Yardımcı BiRi Hattı'ndan öğrenebilirsiniz.

BiRi VİTAMİN'i Yardımcı BiRi Hattı'ndan nasıl satın alırım?

 • Öncelikle (216) 556 10 20 Yardımcı BiRi Hattı'nı arayınız.
 • Yardımcı BiRi Hattı yetkilisi sizden BiRi ADSL hizmetinden yararlandığınız telefon numaranızı alan kodu ile birlikte isteyecektir.
 • Kullanım koşullarını kabul ettiğinizi teyit ettikten sonra BiRi VİTAMİN ürünü hizmetinize eklenmiş olacaktır.
 • BiRi VİTAMİN’i üyelik kaydınızı girdikten sonra kullanabilirsiniz.

BiRi VİTAMİN paketini nasıl iptal edebilirim?

BiRi VİTAMİN paketinizi, (216) 556 10 20 numaralı Yardımcı BiRi Hattı’nı arayarak iptal ettirebilirsiniz. BiRi VİTAMİN paketinizi iptal ettirmek, BiRi ADSL hizmetinizi iptal ettirmeniz anlamına gelmemektedir.

BiRi VİTAMİN'i satın aldım, kaç kişi kullanabilir?

BiRi VİTAMİN'i, bir ya da birden fazla kullanıcının faydalanabilmesine imkan veren değişik paketler arasından ihtiyacınıza uygun olanı belirleyerek satın alabilirsiniz.

Paketinizin size verdiği kullanıcı hakkı kadar kullanıcıyı www.BiRivitamin.com.tr web sitesinde yer alan Kullanıcı Yönetimi bölümüne giriş yaparak sisteme ekleyebilirsiniz.

BiRi VİTAMİN'i satın aldım, sonra ne yapmalıyım?

BiRi VİTAMİN'i satın aldıktan sonra www.biri.com.tr/vitamin web sitesini ziyaret ederek, siteye kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Web sitesinde yeralan Kullanıcı Yönetimi bölümünde, Jet Fatura Kullanıcı Adınızı ve Jet Fatura Şifrenizi girerek kayıt sürecini başlatabilirsiniz.

Kayıt süreci içinde BiRi VİTAMİN'i kullanmasını istediğiniz öğrencilerin TC Kimlik Numaralarını (TCK) sisteme eklemeniz ve şifrelerini belirlemeniz gerekmektedir.

Kaydımı tamamladım, BiRi VİTAMİN'e nasıl giriş yaparım?

BiRi VİTAMİN'e www.biri.com.tr/vitamin web sitesinde yer alan Giriş bölümünden, kayıt aşamasında sisteme tanıttığınız T.C. Kimlik Numaraları (TCK) ve belirlediğiniz şifreler ile giriş yapabilirsiniz.

BiRi VİTAMİN'i her yerden kullanabilir miyim?

BiRi VİTAMİN'i satın aldıktan sonra Türkiye içinde, internet bağlantınızın olduğu her yerden www.biri.com.tr/vitamin web sitesine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Okula giden 2 çocuğum var. 2. çocuğum BiRi VİTAMİN'i nasıl kullanabilir?

BiRi VİTAMİN'i, bir ya da birden fazla kullanıcının faydalanabilmesine imkan veren değişik paketler arasından ihtiyacınıza uygun olanı belirleyerek satın alabilirsiniz.

BiRi VİTAMİN'i kullanmak için hangi hızda internet erişimi gerekiyor?

1 Mbps ve üzeri internet bağlantı hızlarında BiRi VİTAMİN'i rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BiRi VİTAMİN'i kullanmak için nasıl bir bilgisayar lazım?

Sistem gereksinimleri en az aşağıdaki gibi olan bir bilgisayar ile BiRi VİTAMİN’i sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

 • Intel® Pentium® 4 2.0GHz (ya da muadili) işlemci
 • 512MB RAM
 • 1024x768 ekran çözünürlüğü
 • 16MB ekran kartı
 • 200MB boş hard-disk alanı
 • Ses kartı
 • Hoparlör veya kulaklık
 • Internet Explorer 6.0+ veya Firefox 2.0+ tarayıcı
 • Adobe Flash Player 9.0.115 veya üstü
 • Windows Vista veya Windows XP işletim sistemi
 • 512kbps hızında İnternet bağlantısı

BiRi VİTAMİN'de kaç tane canlandırma, etkinlik var?

BiRi VİTAMİN'de 3200 adet Canlandırma ve Etkileşimli Alıştırma, 873 Sınıf Etkinliği ve Soru Cevap Etkinliği bulunuyor ve artmaya devam ediyor. Ayrıca öğretmenlerimizin sunum hazırlayabilmesi için 109 adet Sunum Şablonu da bulunuyor.

BiRi VİTAMİN'de kaç tane test/sınav var?

BiRi VİTAMİN'de 153 Tarama Testi mevcut. Bu testlerde toplam 2310 soru bulunuyor. BiRi VİTAMİN'deki test ve soru miktarı her geçen gün artıyor.

Kullananlar Ne Diyor?

Biri Vitamin Kullanıcı Görüşleri
"Okul başladığından beri dersler çok yoğun. BiRi Vitamin Lise’den okulda işlediklerimizi evde tekrar edebiliyorum. Ayrıca hiç de sıkıcı değil. Eksiklerimi hemen görebiliyorum, hemen o konu karşıma çıkıyor."

Hakan Güngör